Schedule at a Glance

ACCESS TO ALL SHOWS

The best deal of the festival is to purchase an all access wristband that allows entry to all shows!

buywristbands

 


WED OCT 12 LAUNCH PARTY 2016
VENUE: THE LIVE ROOM
Doors: 7:00

7:30 Fro
8:05 Tate Mayeux
8:35 Andy Bianculli
9:05 Elijah Ford
9:35 Jai Malano
10:00 Elder Fawn
10:20 The Killing Floor
11:00 Duke Mercury
11:45 Psyblings


 


THUR OCT 13
VENUE: THE FACTORY 251
Doors: 7:00

7:30 Sundown
8:15 Hollows
9:00 Fort Myers
9:45 The Undivided


 


THUR OCT 13
VENUE: RETRO BAR
Doors: 7:00

Stage 1:
8:00 Peaness

8:45 Ink
9:30 Big Bambora
10:15 The Divide
11:00 Bathurst Station

Stage 2:
7:30 Dylan Hennessy
8:15 Olly Thornton
9:00 Goodnight Sunrise
9:45 The Killing Floor
10:30 Crazer Beam

 


THUR OCT 13
VENUE: JOSHUA BROOKS
Doors: 7:00

7:30 The Vulnerables
8:15 Inego
9:00 The Rahs
9:45 Chip Greene
10:30 Michigan

 


THUR OCT 13
VENUE: O’Sheas Irish Bar
Doors: 7:00

7:15 Aiden Holt
8:00 Tate Mayeux
8:30 Andy Bianculli
9:00 Elijah Ford
9:30 Jai Malano
10:15 Glass Cabins
11:15 Kapitol

 


 FRI OCT 14
VENUE: JOSHUA BROOKS
Doors: 7:00

7:30 Multiplier
8:15 Kelly’s Heroes
9:00 Mohawk Radio
9:45 De’Nova

 


FRI OCT 14
VENUE: PUB / ZOO
Doors: 7:00

7:15 Dylan Hennessy
8:00 Apex
8:45 Thula Borah
9:30 Arcadia
10:15 Another Dead Hero

 


FRI OCT 14
VENUE: RETRO BAR
Doors: 7:00

STAGE 1:
7:15 AEIM
8:00 Berlin Syndrome
8:45 Kanteen
9:30 City Of Lights
10:15 Bathurst Station
11:00 Goodnight Sunrise
STAGE 2:
7:30 Chip Greene
8:15 Miller Blue
9:00 Kapitol
9:45 Dylan Hennessy

10:30 The Rahs

 


FRI OCT 14
VENUE: THE FACTORY 251
Doors: 7:00

7:15 The Claremonts
8:00 Kyoto Spring
8:45 Novustory
9:30 Jess Kemp

 


SAT OCT 15
VENUE: RETRO BAR
Doors: 7:00

STAGE 1:
7:15 The Destitutes

8:00 Kapitol
8:45 Saytr Play
9:30 Wuzi
10:15 Goodnight Sunrise
11:00 Berlin Syndrome

STAGE 2:
7:30 Thula Borah

8:15 Chip Greene
9:00 Bathurst Station
9:45 The Chief Of Seattle


SAT OCT 15
VENUE: JOSHUA BROOKS
Doors: 7:00

7:30 Fez
8:15 Olly Flavell
9:00 The Attic Doctors
9:45 The Killing Floor

 


SAT OCT 15
VENUE: FACTORY 251

Doors: 7:00

7:15 The Roasts
8:00 Puppet Theory
8:45 Cassia
9:15 Bluelights


 


SAT OCT 15
VENUE: THE LIVE ROOM

Doors: 5:30

5:45 Dom Major
6:30 Olivia Atkinson

7:15 Tate Mayeux
8:00 Andy Bianculli
8:30 Elijah Ford
9:00 Jai Malano
9:30 James Silas
10:15 Corella
11:15 Mister Twisted
12:00 DJ SET // AFTER PARTY // LOOSE LIPS

 


SUN OCT 16 – FINALS & CLOSING PARTY
VENUE: THE LIVE ROOM
Doors: 6:00

6:30-11:15 Judged Sets
11:30 The Killing Floor
12:00 Winners Announced